Standard - Zakrslý teddy

 

 

POVAHA: Teddy je opravdu mazlíček se vzhledem plyšového medvídka, s mazlivou a milou povahou. Je přítulný, neskutečně hodný a čistotný! Nikdy nesmíme však zapomínat že se jedná o živou bytost se všemi potřebami a nikdy by se sním nemělo zacházet jako s hračkou,ale jako s živým tvorečkem!

Hmotnost dospělého Teddy je mezi 800 g a 1700 g. Samičky při využití v chovu by měly vážit více než 1000 g, neboť příliš malé samičky nejsou vhodné k chovu. Ideální váha zakrslé samičky Teddy se pohybuje kolem 1350 g. Hmotnost dospělého samečka by měla být 1000 g až 1350 g, přičemž ideální hmotnost je také 1350 g.

TVAR TĚLA Tělo má být krátké, zavalité a válcovité. Králík je od předu dozadu rovnoměrně široký. Pánev je správně zakulacená. Nohy jsou krátké, malé, tlapky kulaté. Teddy by měl být stejně široký v předu i v zadu. Ocásek je pevně přitisknut k tělu a měl by kopírovat směr páteře.

Hlava samce i samice má mít široké čelo. Ve srovnání s tělem by hlava měla být výrazná, krátká a silná. Krk je velmi krátký a sotva rozeznatelný. Oči jsou velké a vystupují ze silných očních kostí. Měly by být tmavé. Modré oči jsou přípustné (často velmi žádané). Uši nejsou příliš blízko u sebe, aby tam bylo dost místa pro hustou srst. Ouška mají být pěkně zaoblená a osrstěná. Délka je od 4 cm- 6,5 cm, přičemž ideální délka uší je 5,0 - 6,3 cm.

KŮŽE má přiléhat k tělu bez laloků a nemá nikde tvořit záhyby nebo převisy. Rozdíl mezi pohlavími by měl být minimální.

Srst: Důležitá je kvalita a délka, čím hustší, tím lepší. Srst by měla být na celém těle stejně dlouhá. Přestože je srst dlouhá, mělo by se dbát na to, aby se dala snadno udržovat! V žádném případě nesmí dojít ke zplstnatění! Jsou přípustné všechny barvy.