Teddy králíček

Teddy - malý plyšový „medvídek“ (anglicky medvídek = teddy), opravdu výstižný název malého, klidného, mazlivého a velice čistotného králíčka s okouzlující jemnou a příjemnou srstí. Zakrslí Teddy se chovají ve dvou odlišných varietách - Teddy krátkouchý (s oušky klasicky postavenými) a Teddy beránek (s oušky sklopenými).

Zakrslí králíčci Teddy byli vyšlechtěni v západní Evropě. Cílený chov tohoto dosud neuznaného plemene má kořeny v Německu a Holandsku, kde je i nyní velice kvalitní chovná základna.

Od ostatních zakrslých plemen králíčků se Teddy liší tím, že má srst krásně dlouhou po celém těle - i na hlavě a uších. Když se narodí, první srst mu začne růst na zádech, od lopatek směrem k zadečku a tvoří tzv. klín, což je typickým znakem plemene. Ne všichni chlupatí králíčci však jsou Teddy - někteří jsou pouze nositeli teddy genu (pro chov jistě cenní, fenotypově však nemají typické osrstění Teddyho). Rovněž se můžeme setkat s tzv. lvíčky (ti nemají dlouze osrstěnou obličejovou část hlavy, výrazná srst tak tvoří až límec připomínající „lví hřívu“).

I když Zakrslý Teddy není oficiálně uznaným plemenem králíka (a nemůže se zúčastňovat výstav), jsou králíčkům vystavovány RODOKMENY. Rodokmen je pouze informativní a zjistíte z něj nejen základní údaje o Vašem králíčkovi, ale také vše podstatné o jeho rodičích a dalších předcích! Mimo jiné i to, zda Váš Teddy je potomkem již pravých zakrslých Teddy, lvíčků, či králíčků s teddy genem. Dále z rodokmenu vyčtete i zbarvení předků, váhy, délku uší, data narození...